Chrystus Zmartwychwstający z grobu w otoczeniu aniołów…

Kochani,

Po raz kolejny przeżywamy tajemnice zbawczej męki Pana Jezusa, Jego śmierci, bo umiłował nas do końca. Trwając w Adoracji oczekujemy radosnego Alleluja – Zmartwychwstania naszego Pana z opieczętowanego grobu, który należał do Józefa z Arymatei…

Niech ten skromny a jakże ważny człowiek patronuje naszej modlitwie oraz chwilom przebywania przy Sercu Pana oraz z naszymi Bliskimi. Skłania do tego fragment rozważania ostatniej stacji Drogi Krzyżowej w Koloseum, napisanego przez papieża Franciszka:

 „Józefie [z Arymatei], przypomnij nam, że wytrwała modlitwa przynosi owoce i przenika nawet mroki śmierci; że miłość nie pozostaje bez odpowiedzi, ale obdarza nowymi początkami. Twój grób, który – jako jedyny w historii – będzie źródłem życia, był nowy, świeżo wykuty w skale, […] bo życie się odnajduje, gdy się je traci, a posiada, gdy się je daje”.

Kochani, życzymy nieustannej nadziei, że to miłość, czerpana od Zmartwychwstałego ma ostatnie słowo i to ona – mocą  i pokorą Chrystusa – pozwoli ujrzeć dobro w każdym wydarzeniu naszej codzienności, nawet tym trudnym. Alleluja! Pan Zmartwychwstał i czeka na nas w Galilei!