O Kąciku pod Wieżą

Logo Kącika pod Wieżą. Grafika wieży przy Kościele św. Marcina po prawej stronie filiżanka gorącej kawy w centralnej części nazwa Kącik pod Wieżą. Grafika w kolorze brązowo-miodowym.

Ulica Piwna jest najdłuższą ulicą warszawskiego Starego Miasta i jest też najstarszą, istniejącą od samego początku Warszawy. Idąc nią od Placu Zamkowego, po kilkudziesięciu krokach znaleźć można dostojnie wyglądające, ciężkie i okute drzwi z kołatką. Nie łapcie za nią, ale użyjcie domofonu po lewej stronie, bo przecież jesteśmy w XXI wieku. To brama prowadząca do klasztoru Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, a od niedawna także wejście do Kącika Pod Wieżą. Po przekroczeniu klasztornej bramy, drugie drzwi po prawej to właśnie wejście do kącika. Nad nim dumnie góruje stara dzwonnica, od której nazwę przyjął Kącik.

Kącik Pod Wieżą jest miejscem otwartym na każdego, gdzie przy dobrej kawie i małym conieco można mile spędzić czas. Organizowane są spotkania tematyczne, projekcje filmów z audiodeskrypcją, koncerty, warsztaty kulinarne, rękodzieło, planszówki oraz wyjścia w ciekawe miejsca Warszawy i okolic.

Rysunek Kubusia Puchatka z Prosiaczkiem. Tekst „Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich…”

 

 

Znajdzie się tu miejsce dla każdego.
Atmosfera tego miejsca zależy od Ciebie.
Zapraszamy do nas z pomysłami i gorącym sercem.

 


Godziny otwarcia:
piątek 18.00 – 21.00
sobota 14.00 – 19.00
niedziela 12.00 – 17.00

 

 

 

Kawa wraz ciasteczkami z uśmiechem

Rękodzieło

Planszówki

Spotkania z muzyką

 

 

 

 

 

Odpoczywający pies przewodnik