opis zdjęcia : malowniczy krajobraz  szczytów alpejskich, na pierwszym planie powiewa flaga Szwajcarii: na planie kwadratu w kolorze czerwonym, wpisany biały krzyż grecki.

Szwajcaria to nie tylko kraj żółtego sera. To niewielkie państwo skrywa na swoim terenie najpiękniejsze góry i największe wodospady w Europie. Wiecznie ośnieżone szczyty Alp idealnie nadają się na sporty ekstremalne, a zielone doliny i miasta posiadające liczne atrakcje na rodzinne spacery o każdej porze roku.

piątek 20 września – KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM, kontynuujemy lekturę „Kamienie też czasami płaczą”, lektorem w tym tygodniu będzie Beniamin.
sobota 21września – Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków Kącika na dwuczęściowe SPOTKANIE ZE SZWAJCARIĄ, tym maleńkim krajem cieszącym się bogactwem krajobrazów, różnorodnością smaków, gdzie mówi się w czterema językami. Część I: opowiadanie o kraju, w planach wspólne przygotowanie deseru Schokolademmousse. Spotkanie poprowadzi Agata Podlaska.
niedziela 22 września – Cześć II SPOTKANIA  ZE SZWAJCARIĄ, wspólne smakowanie szwajcarskiej potrawy raclette. Słowo „raclette” jest związane z potrawą wytwarzaną ze specjalnego gatunku sera, podgrzewanego nad ogniem na małych patelenkach. Pierwotnie potrawa była przyrządzana przez szwajcarskich pasterzy na gorących kamieniach ułożony wokół paleniska. Raclette można nazwać: Rodzaj produkowanego w Szwajcarii sera, sposób przyrządzenia sera wraz z innymi składnikami, Urządzenie elektryczne do przyrządzania raclette, zwykle połączone z domowym grillem raclette zwykle spożywa się w grupie, gdzie każdy z biesiadników komponuje swoje własne wydanie potrawy…

Serdecznie zapraszamy:
Kącikowa Załoga

Zwiastun propozycji na następny tydzień
27.09 – KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM, kontynuujemy lekturę
„Kamienie też czasami płaczą”.
28.09 – Sobotnie popołudnie z planszówkami.
29.09 – Pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Niedzieli Niewidomych, rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 11.00 w kościele św. Marcina, następnie przechodzimy na korytarz biblioteczny w klasztorze.
W Kąciku zapraszamy na film z audiodesktypcją, początek projekcji o godz. 15.00, tytuł filmu podamy w następnym newsletterze.