Zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki wywodził się ze średniowiecznych legend o życiu świętego Mikołaja, które stały się bardzo popularne dzięki przedstawieniom wystawianym od X wieku 6 grudnia. Najbardziej znana była, spisana w pierwszej połowie IX wieku w Konstantynopolu przez archimandrytę Michała, opowieść o trzech córkach.

Zgodnie z nią młody Mikołaj, jeszcze przed wyborem na biskupa, miał chciwego i bogatego sąsiada, który drwił z pobożności świętego. Bóg ukarał sąsiada i sprawił, że stracił majątek oraz popadł w skrajną biedę. Gdy nie miał już z czego utrzymać rodziny, postanowił sprzedać swoje trzy córki, ponieważ nikt nie chciał ich poślubić bez otrzymania stosownego posagu. Mikołaj, po długich rozważaniach tekstów Pisma Świętego i modlitwie, postanowił uratować cnotę dziewcząt. Trzykrotnie, pod osłoną nocy, wrzucał przez okno pieniądze przeznaczone na posag dla każdej kolejnej siostry. Gdy sąsiad wyprawił już dwa wesela, postanowił dowiedzieć się, skąd biorą się tajemnicze pieniądze. Czuwał całą noc i ze zdumieniem odkrył, że to pogardzany przez niego Mikołaj wrzuca po raz trzeci pieniądze przez okno. Podziękował mu zawstydzony i postanowił zmienić swoje życie na zgodne z przykazaniami

Piątek 6 grudnia – SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE, prosimy by na spotkanie przynieść ze sobą drobiazg, dla obdarowania drugiego.
sobota 7 grudnia –
RĘKODZIEŁObędziemy robić ozdoby na choinkę z cytrusów, można przynieść ze sobą pomarańczę, cytrynę i kiwi.
niedziela 8 grudnia  –
Niedzielne POPOŁUDNIE Z QUIZAMI I ZAGADKAMI, początek spotkania o godz. 15.00


Jak w każdą II niedzielę miesiąca, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Tęcza.

Serdecznie zapraszamy:
Kącikowa Załoga

Zwiastun propozycji na następny tydzień:
13.12 – KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM. Adwentowa Czytanka
14.12- Adwentowy Dzień Skupienia. Zapraszamy na  kawę i coś słodkiego po zakończeniu rekolekcji.
15.12 – Kącikowe Kino film z audiodeskrypcją „Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Czas trwania filmu 90 min. Początek projekcji 15.00.

BĘDZIE TO NASZE OSTATNIE TEGOROCZNE SPOTKANIE.

opis zdjęcia: na desce do krojenia talarki grejpfruta, cytryny, pomelo,
opis zdjęcia: na desce do krojenia talarki grejpfruta, cytryny, pomelo,