„Wielki Post przynagla nas do otwarcia naszego życia na słowo Boże, aby dane nam było poznać najbardziej fundamentalną prawdę: kim jesteśmy, skąd przychodzimy, jaki jest nasz cel oraz jaką drogę mamy obrać w życiu”. Papież Benedykt XVI

Kochani Przyjaciele Kącika

Serdecznie Was zapraszamy na kolejne weekendy Wielkiego Postu.

W najbliższą sobotę 9 marca o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z panią dr Mariolą Serafin, która zabierze nas w duchową podróż do Ziemi Świętej. Będzie to opowieść o Starym Mieście Jerozolimie, drodze krzyżowej i bazylice Grobu Pańskiego. Pani Mariola ma doktorat w zakresie biblistyki. Część studiów odbyła w Jerozolimie. To pasjonatka Bliskiego Wschodu. Pilot wycieczek i podróżniczka. Cieszymy się, że zechce podzielić się z nami swoim bogatym doświadczeniem.  Serdecznie zapraszamy!

W sobotę 16 marca w kościele św. Marcina ks. Jacek Ponikowski z Niepołomic poprowadzi dzień skupienia dla osób z dysfunkcją wzroku.  Początek o g. 10.30. W czasie przerwy będzie możliwość skorzystania z obiadu w klasztorze (po wcześniejszych zapisach) i wypicia kawy w naszej kawiarence.

W piątki bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na drogę krzyżową a po niej na KWADRANS ZE SŁOWEM – czyli na lekturę książki Macieja Grabskiego pt.: „Ksiądz Rafał”. Oto krótkie streszczenie. W Gródku na przełomie lat 70. i 80. czas wydaje się stać w miejscu. Życie toczy się między pracą przy żniwach, odpustem i wieczorami przy piwie w miejscowym barze. Słowa z ambony mają o wiele większą moc niż dyrektywy naczelnika partii. Po śmierci starego proboszcza nastają jednak nowe porządki – parafię obejmuje młody, energiczny ksiądz Rafał Nowina.

W niedziele 10 i 17 marca zapraszamy na kawę, ciasto i planszówki.

Życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu

Serdecznie pozdrawiamy

Kącikowa Załoga