Trzeba być z nami sercem i żebyśmy i my mogli dawać serce; to i nam będzie lepiej i wszystkim będzie lepiej.
Będziemy się dzielić naszym sercem z innymi, to i nam będzie lepiej i innym. Wszyscy sercem żyjmy.
Nie trzeba, żeby miłość była nudna, ale Boża, pełna inicjatywy i miłości Bożej, to wtedy wszystkim z tym będzie dobrze.
A wszystkim serce jest potrzebne.Serce jest może najpotrzebniejszą rzeczą na świecie.Ale za mało ludzie starają się o to, żeby się dzielić sercem z bliźnimi.”

16 IV 1959 r.

Ta myśl Czcigodnej Sługi Bożej Matki Elżbiety Róży Czackiej towarzyszyła nam w dniu otwarciu Kącika, dziś aktualna tak, jak wtedy, gdy została wypowiedziana…

Piątek 18 października –  KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM – kontynuujemy lekturę: „Kamienie też czasami płaczą”. Początek spotkania o godz.18.40

Sobota 19 października – Warsztaty kulinarne MAŁE CONIECO. Pieczenie ciasteczek, dalszy ciąg przygotowań do kiermaszu, z którego środki zostaną przeznaczane na wyjazd do Wrocławia na Europejskie, Ekumeniczne Spotkanie Młodych. Rozpoczynamy o godz. 14.30.
Niedziela 20 października Kochani Sympatycy Kącika pod Wieżą, to już cztery lata, od początku naszej działalności. Wydarzyło się wiele dobra, odbyły się ciekawe spotkania, poznaliśmy różnych ludzi i miejsca. Wszystkim, dla których  Kącik stał się miejscem, gdzie można przyjść, by po prostu być. Dziękujemy. Nasza wdzięczność płynie również do Wolontariuszy i Dobroczyńców.
Zapraszamy na świętowanie. Początek spotkania godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy:
Kącikowa Załoga


Zwiastun propozycji na następny tydzień:
25.10KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM.
26.10 – KĄCIK FAMILIJNY początek spotkania godz. 15.00.
27.10 – KĄCIKOWE KINO film z audiodeskrypcją Kafarnaum,  libańsko-francusko-amerykański dramat filmowy z 2018 roku w reżyserii Nadine Labaki. Obraz zdobył m.in. Nagrodę Jury na 71. MFF w Cannes oraz nominację do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Początek projekcji o godz. 15.00.


Kącik zarezerwowany od 12.00 do 14.30 – uroczystość rodzinna 

Opis zdjęcia: na ciemnych deskach, patrząc z góry dwie białe filiżanki z kawą, pomiędzy nimi czerwone uszyte ręcznie serce.
Opis zdjęcia: na ciemnych deskach, patrząc z góry dwie białe filiżanki z kawą, pomiędzy nimi czerwone uszyte ręcznie serce.