Bo śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… Po co właściwie śpiewać? Wymieniamy korzyści i zalety tej prostej czynności, która potrafi zdziałać cuda! Nauka potwierdza siłę śpiewu. Najnowsze badania sugerują, że śpiew w grupie jest najbardziej transformacyjny, ożywczy i podnoszący na duchu ze wszystkich. Zacieśnia on silne więzi między śpiewającymi, a także potrafi sprawić, że czujemy się pewniejsi siebie. Dawniej wspólne tworzenie muzyki było ważnym rytuałem we wspólnotach, plemiona śpiewały i tańczyły razem, co pozwalało budować wspólnotę i lojalność, przekazywać istotne informacje oraz skutecznie odpierać wrogów. Korzyści ze śpiewania są bezpłatne i powszechnie dostępne. Wszyscy mamy głos. Wszyscy możemy śpiewać, nawet jeśli sądzimy, że nie możemy, albo, że nie powinniśmy…”

piątek 4 października – KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM, kontynuujemy lekturę: „Kamienie też czasami płaczą”. Początek spotkania o godz. 18.40
sobota 5 października – „POPOŁUDNIE Z CIEKAWOSTKAMI CZY WIESZ, ŻE…”, różne quizy, zagadki.
Na zainteresowanych czekamy od 14.30
niedziela 6 października – MUZYCZNE POŻEGNANIE LATA – będziemy śpiewać piosenki biesiadne przy akompaniamencie klawiszowym Małgorzaty Kaufman, w gotowości są też gitary i grzechotki.

Serdecznie zapraszamy:
Kącikowa Załoga

Zwiastun propozycji na następny tydzień:

11.10KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM, kontynuujemy lekturę: „Kamienie też czasami płaczą”. W tym tygodniu będzie już z nami Kasia Żórawska.
12.10 – Warsztaty kulinarne MAŁE CONIECO – tym razem planujemy pieczenie ciasteczek.
13.10 – w następnym tygodniu podamy temat spotkania,
o godz. 15.00 pierwsze po wakacjach spotkanie Stowarzyszenia Tęcza.

Grafika: na pięcioliniach kolorowe sylwetki tańczących ludzi wymieszanych z zapisem nutowym.


Grafika: na pięcioliniach kolorowe sylwetki tańczących ludzi wymieszanych z zapisem nutowym.