Nasze jesienne propozycje:
Piątek 11 października- KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM, kontynuujemy lekturę: „Kamienie też czasami płaczą”. W tym tygodniu będzie już z nami Kasia Żórawska. Początek spotkania o godz.18.40

sobota 12 października – Warsztaty kulinarne MAŁE CONIECO rozpoczniemy przygotowanie do kiermaszu, z którego środki zostaną przeznaczane na wyjazd do Wrocławia na Europejskie, Ekumeniczne Spotkanie Młodych. Pieczenie ciasteczek, rozpoczniemy o godz. 14.30.

niedziela 13 października – Pragniemy zaprosić o godzinie 15.00 na SPOTKANIE Z NOWELAMI POLSKIM. W ramach Narodowego Czytania, nowelę Katarynka, przeczyta dla nas profesjonalnie s. Alberta fsk, niedzielne spotkanie z Siostrą otworzy cykl różnych ciekawych wydarzeń z dziedziny kultury, które przygotuje i poprowadzi dla nas  Siostra.
W  tym roku, Para Prezydencka  w ramach Narodowego Czytania zaproponowała Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 
1.Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2.Dym – Maria Konopnicka
3.Katarynka – Bolesław Prus
4.Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5.Orka – Władysław Stanisław Reymont
6.Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
7.Sachem – Henryk Sienkiewicz
8.Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

 O GODZ. 15.00 PIERWSZE PO WAKACJACH SPOTKANIE STOWARZYSZENIA TĘCZA.

Serdecznie Zapraszamy:
Kącikowa Załoga

Zwiastun propozycji na następny tydzień:
18.10 –  KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM
19.10 – Ciąg dalszy przygotowań do kiermaszu, pieczenie ciasteczek
20.10 – Świętujemy 4 urodziny Kącika.

na stole rozłożona książka

 na stole rozłożona książka