„Nie ma praktyki bardziej pożytecznej dla całkowitego uświęcenia duszy niż częste rozważania cierpień Jezusa Chrystusa”. Św. Bonawentura
 
Kochani zapraszamy Was do Kącika na następujące wydarzenia:

W piątek 17 i 24 marca ok godz. 19.00 KWADRANS ZE SŁOWEM, a w nim dalsze losy DON CAMILLO i PEPPONE.

W sobotę 18 marca o godz. 15.30 w czasie warsztatów kulinarnych przygotujemy wielkanocne kruche ciasteczka.

W niedzielę 19 marca o godz. 15.00 zapraszamy na film pt.: „Orlęta. Grodno’39.” Jest to dramatyczny obraz wojny z Sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca Leona. 1 września 1939 roku budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci rozpoczynająca wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych. 17 września 1939 roku na mocy porozumień sowiecko –niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. Planuje 20 września zająć Grodno. Obrońcy miasta rozpoczynają walkę beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe wspomagane są przez ludność cywilną, zwłaszcza przez młodzież szkolną. To właśnie młodzież i dzieci bohatersko bronią Grodna, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów. Film jest z audiodeskrypcją. Trwa 100 minut.

W sobotę 25 marca w godzinach 10.30 – 16.00 w kościele św. Marcina w Warszawie, odbędzie się wielkopostny dzień skupienia Duszpasterstwa Niewidomych, który poprowadzi ks. Tomasz Łukasiuk duszpasterz osób niewidomych i słabowidzących archidiecezji warmińskiej.

W niedzielę 26 marca KPW będzie zamknięty (rezerwacja).
Pozdrawiamy,

Kącikowa Załoga