flaga biało-czerwona, na górnej białej części data: 1 września 1939, na czerwonym tle dużymi literami Pamiętamy!

Kochani Sympatycy Kącika pod Wieżą, choć słonko jeszcze przypieka, to czas wracać z wakacji, zapraszamy na osłodzenie codzienności, spotkania z drugim człowiekiem, filmem, książką.

w niedzielę 1 września – Kącik czynny od 12.00 – 17.00, dla chętnych KĄCIKOWE KINO i film z audiodeskrypcją „Westerplatte”, które stało się pierwszą zaporą na drodze zaborczego pochodu Hitlera przez Europę. Tu padły pierwsze strzały II wojny światowej” – tymi słowami rozpoczyna się „Westerplatte”. Osią konstrukcyjną fabuły jest nasilający się spór między majorem Henrykiem Sucharskim i jego zastępcą kapitanem Franciszkiem Dąbrowskim. Pierwszy, widząc bezsens długotrwałego oporu, chciał przede wszystkim ocalić życie swych żołnierzy; drugi – wierząc, że Westerplatte jest dla całego narodu symbolem bohaterstwa i wytrwania, zamierzał bronić się do ostatniej kropli krwi.
Początek projekcji godz.15.00, czas trwania 97 minut. Reżyseria Stanisław Różewicz, data premiery1967

Zapraszamy:
Kącikowa Załoga

Zwiastun propozycji na następny tydzień:
06.09 – KWADRANS Z DOBRYM PRZESŁANIEM początek lektury „ Kamienie też czasami płaczą” – autor Bogumił Janusz Żórawski, tata Kasi Żórawskiej naszej wolontariuszki i lektorki, początek spotkania 18.15.
07.09 – Nasze warsztaty kulinarne MAŁE CONIECO, tym razem pichcić będziemy jarskie leczo, instruktorką i pomysłodawczynią dania jest Danuta Borowska. Początek zajęć14.30.
08.09 – Zapraszamy na kawę i coś słodkiego od 12.00 do 14.00. Jest to święto Matki Bożej Pocieszenia i naszego klasztoru w związku z tym wieczorem o godz. 17.30 uroczysta Msza Święta, a po niej Akatyst hymn ku czci Bogarodzicy.