Kochani Przyjaciele.

Już drugie Święta Zmartwychwstania Pańskiego przychodzi nam przeżywać w czasie pandemii. Wielu z nas przeszło chorobę Covid 19 i są już ozdrowieńcami, wielu zostało zaszczepionych. Ale pewnie też w tym ostatnim roku przeżyliśmy śmierć najbliższych. Niektórzy stracili pracę. I chociaż trochę oswoiliśmy się z pandemią, to i tak  towarzyszą nam lęki i niepokoje o swoich bliskich, o siebie, o dziś i o jutro. To nie Bóg zesłał nam tę zarazę. Ale warto zapytać siebie, co Bóg przez te trudne doświadczenia, skoro już są, chce nam powiedzieć. On, który z miłości do nas, własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wydał, jest  z nami w każdym trudnym doświadczeniu, jest przy nas. Chrystus Zmartwychwstały zwyciężył nasz grzech, nasze słabości i śmierć.
Wielkanoc to szczególne święta wiary. Matka Elżbieta Czacka mówiła: „Życie człowieka żyjącego z wiary, choćby na pozór szare i nudne, jest w rzeczywistości pełne treści i światła”. Dlatego nie dajmy się zwyciężyć pokusie zwątpienia i niewiary.
Życzymy Wam, Kochani, na Święta Wielkanocne, w roku beatyfikacji
Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Czcigodnej Sługi Bożej Matki Elżbiety Czackiej, pokoju, który Jezus przyniósł zalęknionym uczniom w Wieczerniku mówiąc: „NIE LĘKAJCIE SIĘ”.
O wiarę i pokój serca modlić się będziemy, dla Was niewidomi bracia i siostry, dla waszych rodzin, waszych duszpasterzy i wszystkich, którzy Wam pomagają w czasie Mszy Świętej Rezurekcyjnej – śpiewając Alleluja!

Krajowy Duszpasterz Niewidomych ks. Andrzej Gałka
s. Ludmiła, s. Radosława

Baranek Paschalny z chorągwią, spoczywa na Księdze zapieczętowanej siedmioma pieczęciami
Baranek Paschalny z chorągwią, spoczywa na Księdze zapieczętowanej siedmioma pieczęciami