Zmarł Władysław Gołąb – prezes senior Towarzystwa Opieki Nad Ociemniałymi Stowarzyszenie.Urodził się 12.04.1931r. w Sulejowie. W trakcie II wojny światowej wybuch miny doprowadził do utraty przez niego wzroku.W 1955 zdał egzamin adwokacki i uzyskał uprawnienia adwokata jako pierwsza osoba niewidoma w Polsce.Od końca lat 50. współpracował z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. W 1973 wszedł do zarządu, a w 1975 wybrano go na prezesa tej instytucji, którym był do 2015 roku.W ostatnich latach zmagał się z różnymi dolegliwościami.
Pragnął doczekać beatyfikacji Matki Czackiej i kiedy w ostatnich dniach sierpnia 2021 roku znalazł się w szpitalu na skutek zawału serca, prosił lekarzy, aby „zdążyli wszystko zrobić na czas”, bo 12 września musi być na beatyfikacji… I był.
Dziękujemy za życie śp. Władysława – poświęcone sprawie osób niewidomych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 5 lutego w następującym porządku:
Godzina 11.00 – Podkowa Leśna, Msza Święta pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza, homilię wygłosi ks. Andrzej Gałka – Krajowy Duszpasterz Niewidomych.
Dla społeczności laskowskiej Msza Święta o godz. 13.15 w kaplicy Matki Bożej Anielskie w Laskach, przewodniczyć będzie bp Michała Janocha.
Po Mszy Świętej, pogrzeb na laskowskim cmentarzu.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

płonący znicz
płonący znicz