CHORWACJA – BOŚNIA DO MATKI BOŻEJ Z MEDJUGORJE

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania tym razem wyruszymy do Matki Bożej  w Medjugorje. Zapisy przyjmujemy w Krajowym Duszpasterstwie Niewidomych do 31 stycznia 2020 roku, przy zgłoszeniu prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 700 zł., dane duszpasterstwa można znaleźć na naszej stronie w zakładce Kontakt.
Poniżej program pielgrzymki, przygotowany przez znane nam biuro Ad Astra.

Termin: 09 – 16.09.2020r.

Przelot zakładam PLL LOT:
Warszawa – Dubrownik – godz. 09.25 – 11.25

I DZIEŃ – WARSZAWA – DUBROWNIK – MAKARSKA  
Przelot na trasie Warszawa – Dubrownik. Zwiedzanie Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku” lub „Słowiańskimi Atenami” – Brama Pile, fontanna Onufrego, główna ulica Stradun, katedra Matki Bożej. Przejazd do Makarskiej. Zakwaterowanie. Nocleg.

II DZIEŃ  – SZYBENIK – PARK NARODOWY KRKA
Szybenik – najstarsze miasto Chorwacji, katedra św. Jakuba, starówka. Park Narodowy na rzece Krka – zwiedzanie górnego toku wodospadów oraz wyspy Visovac z klasztorem oo. Franciszkanów. Nocleg.

III DZIEŃ – TROGIR – SPLIT – SOLIN
Trogir – nazywany również „małą Wenecją” ze względu na liczne, małe i wąskie uliczki. Miasto wpisane jest w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: katedra z portalem Mistrza Radovana, serce miasta – plac św. Jana Pawła II. Split – kompleks pałacowy Dioklecjana, starówka, pomnik biskupa Grzegorza Ninskiego. Solin – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Chorwacji, które w 1998r. odwiedził św. Jan Paweł II. Nocleg.

IV DZIEŃ – VEPRIC – MOSTAR – MEDJUGORJE
Vepric – Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Mostar – kamienny Stary Most na Naretwie, kościół oo. Franciszkanów, dzielnica muzułmańska Stara Carsija, tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, meczet Koski Mehmed-Paszy. Przejazd do Medjugorje. Zakwaterowanie. Nocleg.

V DZIEŃ – MEDJUGORJE
Wejście na Górę Objawień Podbrdo. Zapoznanie z historią objawień Matki Bożej, nawiedzenie kościoła św. Jakuba. Czas wolny. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg.  

VI DZIEŃ– MEDJUGORJE
Wcześnie rano Droga Krzyżowa (wejście na Górę Krizevac).Czas wolny. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg. 

VII DZIEŃ – MEDJUGORJE – KRAVICA
Wycieczka nad słynne wodospady Kravica, czas na wypoczynek i kąpiel. Powrót do Medjugorje. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg.  

VIII DZIEŃ – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – WARSZAWA

Przejazd do Dubrownika. Przelot na trasie Dubrownik – Warszawa
Dubrownik – Warszawa – godz. 12.05 – 14.05

Koszt pielgrzymki: 1700 PLN + 430 EUR
CENA ZAWIERA:
– przelot na trasie Warszawa – Dubrownik – Warszawa
– 7 noclegów w hotelach 3*/4* (pokoje 2-osobowe; dopłata do 1-osobowego 210 EUR)
– 3 posiłki dziennie (7 x śniadanie, 3 x suchy prowiant, 3 x ciepły lunch, 7 x obiadokolacja)
– przejazdy autokarem wg programu
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– zestawy słuchawkowe tour quide
– opiekę pilota/przewodnika
– usługę lokalnych przewodników
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
– ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

Na pierwszym planie po prawej stronie biała figura Matki Bożej z wyciągniętą dłonią, w głębi fasada kościoła w Medjugorie, zdjęcie na tle błękitnego nieba.
Na pierwszym planie po prawej stronie biała figura Matki Bożej z wyciągniętą dłonią, w głębi fasada kościoła
w Medjugorie, zdjęcie na tle błękitnego nieba.