„Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: POKÓJ WAM!” ( J 20,19)

Jak ważne są dzisiaj te Jezusowe słowa skierowane do zalęknionych i zamkniętych w Wieczerniku uczniów. W lęku o siebie i bliskich przeżywaliśmy pandemię. Dziś w lęku o siebie i bliskich przeżywamy wojnę w Ukrainie.
Szczególny jest tegoroczny Wielki Post, w czasie którego towarzyszymy Jezusowi na Kalwarię i do Zmartwychwstania. „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). To Jezus cierpi w naszych ukraińskich braciach i siostrach. To On jest w nich męczony, wypędzony i zabijany. To Jego droga „przez krzyż do nieba”, o której mówiła błogosławiona niewidoma Matka Elżbieta Róża Czacka, staje się drogą milionów cierpiących w Ukrainie, ale to też jest nasza droga. Jednak to Jezus, a nie Jego oprawcy, na tej drodze zwyciężył. To On wyszedł z grobu przynosząc nowe życie. To w Nim jest nasza nadzieja.
Życzymy naszym braciom i siostrom w Ukrainie, a szczególnie niewidomym, aby jak najszybciej zapanował pokój i przyszła upragniona wolność. Życzymy im,  i nam, całemu naszemu środowisku niewidomych i słabowidzących, naszym rodzinom, dobrodziejom
i duszpasterzom prawdziwej nadziei, która ma swe źródło w Chrystusie Zmartwychwstałym.
Tak jak wtedy w Wieczerniku, tak i w tegoroczne Święta Wielkanocne przychodzi Jezus i mówi „POKÓJ WAM. DOTKNIJCIE MOICH RAN. TO JA JESTEM”. I o tę nadzieję i wiarę będziemy się modlić dla Was kochani w czasie Mszy Świętej rezurekcyjnej śpiewając „Zwycięzca śmierci”.  
Krajowy Duszpasterz Niewidomych ks. Andrzej Gałka
s.Ludmiła fsk

ikona: Zmartwychwstały Jezus pośród uczniów, przychodzący pomimo drzwi zamkniętych
ikona: Zmartwychwstały Jezus pośród uczniów, przychodzący pomimo drzwi zamkniętych