Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych przyjmuje zgłoszenia na europejskie spotkanie ekumeniczne młodych, w wieku od 17 do 35 lat, organizowanych przez Braci z Taizé we Wrocławiu w dniach: od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020.
Koszt uczestnictwa wynosi 240 zł. Wyjeżdżający z Duszpasterstwem płacą 120 zł, dotyczy to zarówno osób z dysfunkcją wzroku, jaki i ich przewodników.

Po raz trzeci Wrocław będzie organizatorem chrześcijańskiego ekumenicznego spotkania europejskiego 1989 i 1995 roku, a w Polsce odbędzie się ono po raz piąty po Warszawie w 1999 roku i Poznaniu w 2009 roku.

Coroczne europejskie spotkania są częścią tzw. « Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię », organizowane przez Wspólnotę z Taizé od ponad 40 lat. Młodzi ludzie, którzy w nich uczestniczą, by wspólnie się modlić, włączyć się podczas tych kilku dni w życie lokalnego Kościoła i dążyć do pogłębienia takich kwestii jak porozumienie pomiędzy narodami, pokój, zrozumienie wiary i zaangażowanie społeczne. Jednym z celów jest stworzenie młodym ludziom możliwości na przeżywanie obecności w Kościele jako miejsca przyjaźni i komunii.

„Kiedy kolejny etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię” gromadzi młodych ludzi z wielu krajów, coraz głębiej rozumiemy, że wszyscy ludzie tworzą jedną rodzinę i Bóg jest w każdym człowieku bez wyjątku.”
Brat Alois, List z Kolkaty

Młodzież w półmroku siedzi po turecku z płonącymi świeczkami na spotkaniu modlitewnym w ducchu Taizé.
Młodzież w półmroku siedzi po turecku z płonącymi świeczkami na spotkaniu modlitewnym w duchu Taizé.