Drodzy Pielgrzymi, informujemy, że lista chętnych jest już prawie pełna w związku z tym, pielgrzymka do Matki Bożej z Medjugorje się odbędzie, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł do 18 czerwca br. Pozostałą kwotę w złotówkach i euro, prosimy wpłacić do 10 sierpnia br.

Planujemy spotkanie przed pielgrzymką w końcu lipca lub w pierwszych dniach sierpnia, dokładny termin jeszcze podamy.

Podajemy zmienioną kolejność pielgrzymowania, która umożliwi osobom niezaszczepionym wjazd do Chorwacji i do Bośni na mocy jednego testu wykonanego w Polsce przed wylotem.

CHORWACJA – BOŚNIA
Do Matki Bożej z Medjugorje

Termin: 22 – 30.09.2021r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – DUBROWNIK  
Przelot na trasie Warszawa – Dubrownik. Przejazd do Medjugorje. Zakwaterowanie. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg. 

II DZIEŃ – MEDJUGORJE
Wejście na Górę Objawień Podbrdo. Zapoznanie z historią objawień Matki Bożej, nawiedzenie kościoła św. Jakuba. Czas wolny. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg.  

III DZIEŃ– MEDJUGORJE
Wcześnie rano Droga Krzyżowa (wejście na Górę Krizevac).Czas wolny. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg. 

IV DZIEŃ – MEDJUGORJE – KRAVICA
Wycieczka nad słynne wodospady Kravica, czas na wypoczynek i kąpiel. Powrót do Medjugorje. Po południu udział w międzynarodowej Modlitwie Różańcowej oraz Mszy Św. Nocleg.  

V DZIEŃ – MOSTAR – VEPRIC
Mostar – kamienny Stary Most na Naretwie, kościół oo. Franciszkanów, dzielnica muzułmańska Stara Carsija, tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, meczet Koski Mehmed-Paszy. Vepric – Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Przejazd do hotelu na wybrzeżu. Zakwaterowanie. Nocleg.

VI DZIEŃ  – SZYBENIK – PARK NARODOWY KRKA
Szybenik – najstarsze miasto Chorwacji, katedra św. Jakuba, starówka. Park Narodowy na rzece Krka – zwiedzanie górnego toku wodospadów oraz wyspy Visovac z klasztorem oo. Franciszkanów. Nocleg.

VII DZIEŃ – TROGIR – SPLIT – SOLIN
Trogir – nazywany również „małą Wenecją” ze względu na liczne, małe i wąskie uliczki. Miasto wpisane jest w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: katedra z portalem Mistrza Radovana, serce miasta – plac św. Jana Pawła II. Split – kompleks pałacowy Dioklecjana, starówka, pomnik biskupa Grzegorza Ninskiego. Solin – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Chorwacji, które w 1998r. odwiedził św. Jan Paweł II. Nocleg.

VIII DZIEŃ – CZAS WOLNY
Całodzienny odpoczynek. Nocleg.

IX DZIEŃ – DUBROWNIK – WARSZAWA
Zwiedzanie Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku” lub „Słowiańskimi Atenami” – Brama Pile, fontanna Onufrego, główna ulica Stradun, katedra Matki Bożej. Przejazd na lotnisko.Przelot na trasie Dubrownik – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA: 1700 PLN + 430 EUR

CENA ZAWIERA:
– przelot na trasie Warszawa – Dubrownik – Warszawa
– 8 noclegów w hotelach 3*/4* (pokoje 2-osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 EUR)
– 3 posiłki dziennie (8 x śniadanie, 4 x suchy prowiant, 3 x ciepły lunch, 8 x obiadokolacja)
– przejazdy autokarem wg programu
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– zestawy słuchawkowe tour quide
– opiekę pilota/przewodnika
– usługę lokalnych przewodników
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy  
– ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)